20. kolo: TJ Sokol Všechlapy - AFK Sokol Semice 2:4

10.05.2009 12:50

Jediné okresní derby pro nás nezačalo nejlépe. Hosté nás zatlačili před vlastní bránu a během prvních patnácti minut kopali sedm rohových kopů. Navíc v optimální pohodě nebyl Novák a musel ho vystřídat útočník Bihári. Kovařík se tedy stáhnul z útoku na kraj zálohy, Krumpolec šel z kraje do středu a Bihári šel do útoku.

A za šest minut už provětral semickou obranu. Ovšem svůj únik zakončil střelou vedle brány.

O tři minuty později pozlobil obranu hostů podruhé. Tentokrát si pohrál s obráncem, přihrál Rozvoralovi, který našel před bránou osamoceného Jokla – 1:0.

Jenže to bylo na dlouhou dobu vše, co jsme předvedli.

Stejně jako na podzim, tak i na jaře nás soupeř zpražil třemi góly. Narozdíl od podzimu mu na to stačilo o deset minut méně – tedy dvacet minut.

Už po dvou minutách druhé půle utekl našim obráncům Rychtařík a vyrovnal – 1:1. Skóre otočil za další tři minuty díky svému brejku Šenkýř. Náš průšvih dokonal v 66. minutě Švarc. Na situaci jsme reagovali dvojím střídáním. A jedno z nich se nám vyplatilo. Příkop už po třech minutách pobytu na hřišti prošel mezi několika hráči a nenápadnou střelu z osmnácti metrů poslal přesně k tyči.

V závěru jsme se pak hnali za vyrovnáním a v posledních minutách jsme naprosto otevřeli zadní vrátka. Soupeř toho mohl několikrát využít, často byl ale v ofsajdu. Ve druhé minutě nastavení nakonec pojistil výhru čtvrtým gólem, o který se postaral Rychtařík.

Více než tři góly jsme naposledy inkasovali na domácím hřišti 20. května 2006, kdy jsme remizovali s týmem Všejan 5:5. Od té doby až do zápasu se Semicemi jsme dostali maximálně tři branky.

Branky: 24. Jokl (Rozvoral), 74. Příkop – 47. a 90. Rychtařík, 50. Šenkýř, 66. Švarc. Rozhodčí: Kubečka st. ŽK: 2:2 (39. Jokl, 77. Matějka – 77. Koštíř, 85. Šimůnek). Poločas: 1:0.

Všechlapy: Lorenc – Michna, Košvanec, Pokorný, Šefčík – Krumpolec (71. Příkop), Novák (15. Bihári), Rozvoral, Patáčik (58. Klíma) – Jokl, Kovařík (71. Matějka).

Nestřídal: Procházka.

Semice: Vavřík /93/ – Šimůnek /93/, Kavka /93/, Šenkýř /92/ (64. Karel /91/), Kůrka /93/, O. Novotný /93/ (90. Semrád /91/), Koštíř /92/, Rychtařík /92/, F. Novotný /92/, Hromadník /91/, Švarc /91/.